Cykloturistika

Přímo u roubenky je spousta krásných míst, kam vyrazit na kole. Je možné vyrazit přímo od chalupy nebo popojet autem či autobusem kousek dál. Můžete vyrazit na vrcholky Jizerských hor a tam strávit nádherný den.


Turistika

Jizerské hory nabízí nespočet možností kam vyrazit na pěší výlet, jako například: rozhledna Bramberk (2 km od roubenky), rozhledna Nisanka, rozhledna Slovanka, rozhledna Černá Studnice, rozhledna Královka s velkým dětským hřištěm a bufetovou restaurací, okolí Josefodolské přehrady, přehrada Černá Nisa, osada Jizerka, Ještěd. Projít se můžete také po 12km dlouhé lučanské stezce Svobody, která vede kolem roubenky.


Bobová dráha Janov nad Nisou

Bobová dráha se nachází pár minut jízdy od chalupy. V areálu najdete i velké trampolíny pro děti.


Přehrada Jablonec nad Nisou

Pouhých 5 minut jízdy autem a jste na přehradě, kde je v letních měsících úžasné koupání s možností půjčení paddleboardů či lodiček a řadou občerstvení. K přehradě vede také krásná cesta lesem.


V případě nepříznivého počasí

V případě nepříznivého počasí můžete navštívit plavecký bazén v Jablonci nad Nisou, Centrum Babylon a IQlandia v Liberci, Muzeum hraček v Jablonci nad Nisou, Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou nebo Automoto muzeum v Lučanech nad Nisou. Pokud chcete jen odpočívat, můžete využít naše kachlová kamna s ležením.


Letní koupaliště Lučany nad Nisou

Na okraji obce Lučany nad Nisou v hezkém prostředí na okraji lesa se nachází letní koupaliště. Bazén má rozměr 50×25 metrů a hloubku až 4 metry. Na koupališti je k dispozici převlékárna a občerstvení. U koupaliště pohodlně zaparkujete. Nejbližší možností pro koupání je přírodní koupaliště u nás v Jindřichově, které se nachází 300m od roubenky.


Houbaření

Kolem roubenky rostou husté smrkové lesy plné hub.


Běžecké tratě

Přímo na naší louce vedou běžecké tratě a tak v zimních měsících stačí nazout běžky a nechat se unášet opojným pocitem svobody a nádhernou okolní přírodou.


Lyže

V blízkosti se nachází ski areál Severák (pár minut od roubenky) a vlek U pily v Lučanech, dále pak ski areál Bedřichov, Tanvaldský Špičák, Zásada, Ještěd nebo Harrachov.


Další tipy na výlet

ZOO Liberec Botanická zahrada Liberec


Kam za dobrým jídlem a pitím

Naší srdcovkou je Prezidentská chata na Bedřichově. Podle našich zkušeností se ale dobře najíte i v Hotelu Na Baště, Q-Burger Baru nebo v Klubu EX (s krásnou letní terasou) v Jablonci n. N.. Širokou nabídku jídel a pití mají také v bufetu Základna na jablonecké přehradě.